Gece kulüpleri, gençler olsun yaşı ilerlemiş insanlar olsun çoğu kişinin eğlence için tercih ettiği mekânlardır. Ve gece hayatı denildiği zaman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti akla gelen ülkelerdendir. Çoğu konuda legallik sağlayan Kıbrıs, özellikle kumar oynanan barlarıyla ünlüdür. Fakat bunun yanında normal bir gece hayatı için de çokça seçeneği mevcuttur. Özellikle Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa bu konuda büyük üne sahip olan şehirlerdendir. Çoğu yerde ün salmış birkaç adet Lefkoşa gece kulüpleri açıklayacak olursak:

En Meşhur Lefkoşa Gece Kulüpleri

1- Club Empire: Lefkoşa gece kulüpleri listelerinin her zaman ilk sırasında yer alan Club Empire, geniş dans pisti ve sürekli yapılan köpük partileri ile insanlara eğlenceli zaman geçirmenin adresi olarak gösterilir.

 

2- Club Corrado: Club Empire gibi Lefkoşa gece kulüpleri denildiği zaman akla gelen gece kulüplerinden 2.sidir. Burada da diğer gece kulüplerine nazaran normal bir eğlence vardır. Her tarzdan insanın gidebileceği bir mekândır. Oldukça büyük olan Club Corrado oldukça fazla bir insan kapasitesine sahiptir. Her mevsim dolup taşan bir mekândır.

 

3- Cafe Arancia Bar: Lefkoşa diğer yerlere nazaran gece hayatını çok geniş çaplı tutmuştur. Herkesin o an ki dileğine göre bir gece kulübü bulunmaktadır. Bir nargile barı olan Cafe Arancia Bar çoğu yerde olmayan bir konsepte sahiptir.

 

4- White House Night Club: Şehir merkezine 15 km mesafede bulunan White House gece hayatına saat 21:00 da başlar ve sabah 01:00 da sona erer. Fakat gün boyu açık olan bu gece kulübü saatlerine göre ücretlere ayrılmaktadır. 1 saatlik ücreti 200-350 TL arasında değişiklik gösterirken, program boyunca kalacaklar için ücret 400-750 TL arası değişiklik gösterir. Gece boyu çeşitli şovlar sergilenir. İçerisinde bulunan her şey legaldir fakat 18 yaşından küçüklerin girişi yasaktır.

 

5- İmparator Gece Kulübü: Şehir merkezine 10 km’lik mesafede bulunan İmparator Gece Kulübü, Kıbrıs’ın ünlü gece kulüplerindendir. Giriş ücretleri ve içeriği White House ile benzerlik göstermektedir. Burada da gece boyu çeşitli şovlar sergilenir. Kıbrıs’ta konsomatris bayanlar legal olarak çalışabildiği için gece kulüplerinde sık sık karşılaşabileceğimiz bir olaydır. Burada da bulunmaktadır.